Cztery rajdy, czwarty zwycięzca: Polskie Safari

Cztery rajdy, czwarty zwycięzca: Polskie Safari

Bardzo się cieszymy, że w kalendarzu pojawiła się kolejna impreza – od dawna zapowiadane Polskie Safari. Rajd rozgrywany był w końcu lipca, na północ od Warszawy – w okolicy Przasnysza. To czwarta tegoroczna eliminacja rajdowych terenowych mistrzostw Polski.

Trasa składała się z dwóch odcinków specjalnych (31,1 km+32,5 km), każdy z nich pokonywany był dwukrotnie. Zawodnicy mieli więc do przejechania w rajdowym tempie nieco ponad 127 km. Dystans nie był może imponujący, ale trasa została oceniona bardzo pozytywnie. Była szybka i techniczna. Jeszcze większe plusy zebrała organizacja – wszystko odbyło się zgodnie z harmonogramem – oraz zabezpieczenie (zwracała uwagę ogromna liczba „safeciarzy” przy trasie). Gratulujemy!

W rajdzie zwyciężył Miroslav Zapletal – to już czwarty tryumfator rundy RMPST w tym roku! Jednak w klasyfikacji generalnej na czoło wyszedł Marcin Łukaszewski, który w Przasnyszu był drugi. W klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych najszybszy okazał się Łukasz Bzdyl, który dzięki temu umocnił się na prowadzeniu w pucharze. W poszczególnych kategoriach Pucharu Polski w Rajdach Baja tryumfowali: wśród motocyklistów Krzysztof Jarmuż, w grupie Q2 Piotr Serbista, wśród quadów 4×4 – Arkadiusz Lindner, a UTV: Łukasz Kwaśniewski.

Rajd nie był eliminacją pucharu Dacii. Ze względu na długość trasy (127 km) uzyskane punkty nie były mnożone przez dwa.

Klasyfikacja sezonu po Polskim Safari