Nowa trasa i dużo punktów

Zawodnicy cross country już wielokrotnie mieli okazję jeździć po poligonie w Czarnem. Ale poligon w Okonku będzie nowością dla większości kierowców. Dzięki pozyskaniu nowych terenów znacząco zwiększy się długość odcinków specjalnych i zdobycz punktowa, jaką można wywieźć z rajdu.

Baja Szczecinek ma kompaktowy charakter – zawodników i kibiców zapraszamy w piątek, 22 września do Szczecinka. Od rana trwać będą badania techniczne samochodów i zapoznanie z trasą prologu. Start do odcinka Super Specjalnego przewidzieliśmy na godzinę 17.05. Jako pierwsze na trasę wyruszą tradycyjnie motocykle, za nimi quady a następnie samochody startujące w ramach mistrzostw Polski i pucharowe. Prolog mierzy 4,15 km i rozegrany będzie na dawnym poligonie w Szczecinku. Czas zaliczany jest do wyników rajdu a dodatkowo zadecyduje o ustawieniach na starcie w sobotę.

Prawdziwe ściganie rozpocznie się w sobotę. Już o 8.20 zaryczą silniki motocyklistów, którzy – znów jako pierwsi – wyruszą na trasę 57-kilometrowego oesu w Czarnem. Potem (od 10.00) zmierzą się z nową próbą Okonek (długość) 43 km. Po przerwie na serwis do pokonania będzie identyczna pętla. Dzięki temu do pokonania w sobotę zawodnicy będą mieli równe 200 km oesowych. Szczegóły znajdziecie w regulaminach uzupełniających, a na kibiców czekać będą specjalne mapki (dostępne tuż przed rajdem).

Najlepsi wywiozą ze Szczecinka nawet 57 punktów, a patrząc na napiętą sytuację w tabelach jest o co walczyć!