Baja Szczecinek 2018 – najważniejsze fakty!

W piątek, 28 września, zapraszamy na badanie techniczne, gdzie można spotkać zawodników, popatrzeć z bliska na samochody itp. Badanie odbędzie się w godzinach 8.30-13.00 w OSKP w Szczecinku. O godz. 15.30 zawodnicy wystartują do prologu, który zlokalizowany będzie na terenie poligonu w Szczecinku (tam, gdzie w 2017 r.). Trasa prologu liczy 4,13 km.

W sobotę zawodnicy trzykrotnie pokonują odcinek Czarne, który ma długość 65,30 km. Na trasie przewidziana jest słynna „patelnia” na poligonie w Czarnem i hopa, gdzie zawodnicy „nacierają” nawet 80-90 km/h i skaczą po kilkanaście metrów. Jako pierwsi startują zawodnicy z Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB), następnie z cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski samochodów Terenowych (RMPST) a potem z Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST). Start pierwszego zawodnika: o 7.45, 11.15 i 14.45. Łącznie da to nieco ponad 200 km odcinków specjalnych (bez tras dojazdowych).

Ceremonia wręczenia nagród – od 19.30 w parku serwisowym w Szczecinku.

Zapisy ciągle trwają, publikacja oficjalnej listy zgłoszeń nastąpi – według regulaminu – 25.09.2018 r.

Kibiców zapraszamy oczywiście na prolog do Szczecinka oraz na odcinek specjalny w okolice Czarnego. Bliżej imprezy zamieścimy mapki z zaznaczonymi strefami dla kibiców.

TIS w Szczecinku

W rajdzie wystartuje też TIS, czyli Terenowa Impreza Samochodowa. To kierowcy bez licencji, którzy będą podążać tą samą trasą, co zawodnicy licencjonowani. W najbliższych dniach podamy szczegóły dotyczące tej kategorii (obecnie regulamin podlega zatwierdzeniu przez PZM).