Mistrz w Szczecinku

Sukcesy polskich zawodników na arenie międzynarodowej to zawsze powód do radości. Cieszymy się, gdy kierowcy nie rezygnują też z polskich rajdów, dając innym okazję do konfrontacji swoich umiejętności z mistrzami. Na starcie w Szczecinku pojawi się m.in. Arkadiusz Lindner, który w tym roku polskie bezdroża zamienił na regularne starty w mistrzostwach Europy i Pucharze Świata!
Arkadiusz Lindner sezon 2018 z pewnością zaliczy do udanych. To zawodnik z Łodzi, reprezentujący Łódzki Klub Offroadowy. Od 2007 roku swoją pasję do jazdy w terenie realizuje regularnie biorąc udział w zawodach w całej Polsce. Rajdowa przygoda rozpoczęła się od startu w Pucharze ATV Polska, gdzie Kingquadem pokonywał trudy ciężkich tras przeprawowych. Upór, ciężka praca, wytrwałość i ogromne serce do tej dyscypliny sportu pozwoliły mu niejednokrotnie stawać na najwyższych podiach najważniejszych imprez w Polsce.
Offroad dla Arka to nie tylko quady, ale i samochody. Ma za sobą starty z sukcesami w amatorskich rajdach aut terenowych. W latach 2013-15 występował w barwach Walterteamu jako pilot Rumburaka. Zwieńczeniem tej kooperacji było zdobycie wielu pucharów na maratonach i rajdach przeprawowych oraz głównego podium MT Rally na początku sezonu 2015.
Plany? Cały czas doskonalić swoje umiejętności, co ma doprowadzić do startu w Rajdzie Dakar, który od zawsze jest jego największym marzeniem.
Wybrane osiągnięcia Arkadiusza Lindnera:
2015: zdobywca II miejsca w Pucharze Polski w Rajdach Baja, grupa Q4
2016: zdobywca II miejsca w Pucharze Polski w Rajdach Baja, grupa Q4
2017: Puchar Polski w Rajdach Baja, grupa Q4
2018: Mistrz Europy FIM Bajas European Championship; zdobywca III miejsca w FIM Baja World Cup (klasa quad)