Powrót Okonka, klasyczne Czarne!

Znamy już szczegóły najnowszej edycji rajdu Baja Szczecinek – 2019. Udało nam się powrócić na poligon Okonek, dzięki czemu trasa jest bardziej urozmaicona i dłuższa. Przygotowaliśmy dwa odcinki specjalne: jeden to właśnie poligon Okonek (próba o długości blisko 43 km), drugi – dobrze znany, niemal kultowy poligon Czarne (ponad 60 km). Obydwa będą pokonywane po dwa razy, więc łączna długość prób to dokładnie 206 km i 880 m. Taką samą trasę pokonają zawodnicy wszystkich kategorii. Dzięki temu rajd ma dla wszystkich współczynnik 2.

Dodajmy, że impreza ma charakter międzynarodowy – to nie tylko 5 Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, lecz także 8 Runda Mistrzostw FIA Strefy Centralnej w Rajdach Terenowych oraz 4 Runda Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych. Obok zawodów rangi mistrzowskiej rozegrana zostanie 5 Runda Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (w tym 4 Runda Rajdowego Pucharu Polski Dacia Duster ELF CUP) i Terenowa Impreza Samochodowa.

Pierwsi zawodnicy stawią się w Szczecinku już w czwartek, 19 września, badanie techniczne oraz dalsza część odbioru administracyjnego prowadzona będzie w piątek od rana. Pierwsi zawodnicy (tradycyjnie z PPRB) wyjadą na trasę o 14.45 w piątek. Na ten dzień przewidziano dwukrotne pokonanie próby Okonek. Z kolei w sobotę od rana będzie rywalizacja będzie się toczyć na poligonie w Czarnem. Pierwszy zawodnik wyruszy na trasę o 8.50, drugi przejazd rozpocznie się o 13.15.