„Szczecinek – dodaj do ulubionych!”

„Szczecinek – dodaj do ulubionych!”

Szczecinek gościć będzie zawodników startujących w Baja Szczecinek już po raz czwarty. Warto jednak przyjechać tutaj nie tylko na rajd, bo to urokliwe miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Promuje się ono hasłem „Szczecinek – dodaj do ulubionych!”, a oferta turystyczna, sportowa i kulturalna tego miasta jest na tyle bogata, że faktycznie dla każdego może stać się jednym z ulubionych miejsc w Polsce.

Szczecinek to malownicze miasto, w którym siedemset lat historii harmonijnie splata się z wyzwaniami współczesności. Położone wśród jezior, morenowych wzgórz i pięknych lasów stanowi jedną z największych turystycznych atrakcji Pojezierza Drawskiego. To po prostu miasto stworzone do aktywnego wypoczynku, ze świetną infrastrukturą sportową i siecią dogodnych połączeń komunikacyjnych.

To właśnie tutaj znajdziecie Państwo najdłuższy w Polsce  wyciąg do nart wodnych, Regionalne Centrum Tenisowe, pełnowymiarowe hale sportowe, nowoczesny stadion piłkarski, zespół krytych basenów, profesjonalnie przygotowane ścieżki do uprawiania Nordic Walking i Joggingu oraz znakomite warunki do żeglowania, które sprawiają, że Szczecinek coraz częściej postrzegany jest jako Sportowe Centrum Pomorza.To miejsce, które doceniają zarówno zawodnicy, przybywający tutaj na szkoleniowe obozy, jak i organizatorzy prestiżowych imprez sportowych.

 

Zachęcamy do odwiedzania strony miasta Szczecinek: https://www.szczecinek.pl/

Więcej informacji o atrakcjach turystycznych można znaleźć tutaj: https://www.szczecinek.pl/pl/page/atrakcje-turystyczne-szczecinka

oraz tutaj: https://szlot.pl/category/warto-zobaczyc/sport-i-rekreacja/