Gmina Czarne – Brama Pomorza

Gmina Czarne – Brama Pomorza

Finałową batalię podczas tegorocznej Baja Szczecinek zawodnicy stoczą w sobotę 25 lipca na poligonie w Czarnem, gdzie dwukrotnie zmierzą się z 61-kilometrowym oesem. Ten poligon jest najlepiej znany uczestnikom naszego rajdu, gdyż rajd tam gości od pierwszej edycji. Tym samym Gmina Czarne jest tym Partnerem samorządowym, z którym współpracujemy najdłużej. Po raz pierwszy rajd był rundą Mistrzostw i Pucharów Polski w 2015 i bazą rajdu było właśnie Czarne, a rajd nosił wtedy nazwę Baja Czarne. W gminnych archiwach wciąż jeszcze można odnaleźć filmik, który podsumowuje edycję 2015.

 

Niezwykle piękna i gościnna Gmina Czarne położona jest w południowo – zachodniej części województwa pomorskiego nad rzeką Czernicą, u zbiegu województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, przy linii kolejowej Chojnice – Szczecinek.

To miejsce przyjazne dla Mieszkańców i Turystów. Okoliczne lasy, bogactwo naturalne i przyrodnicze, czyste powietrze, rzeki i jeziora, a także aktywność Mieszkańców są niepodważalnymi atutami czarneńskiej ziemi, która stanowi Bramę Pomorza.

Zapraszamy na stronę Gminy Czarne: https://www.czarne.pl/