Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku – Absolwentów tej szkoły poszukują pracodawcy!

Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku – Absolwentów tej szkoły poszukują pracodawcy!

W tym roku badanie kontrolne pojazdów startujących w Baja Szczecinek będzie się odbywać w nowym miejscu – na terenie Zespołu Szkół Technicznych. Polecamy spędzić tam chwilę dłużej, bo w ZST naprawdę jest na co popatrzeć, to bardzo nowoczesna placówka. Oferuje bardzo wysoki poziom kształcenia, dzięki czemu absolwenci ZST są łakomym kąskiem dla pracodawców. Uczniowie tej szkoły angażują się także w wiele inicjatyw, m.in. wolontariat. Wolontariuszy z ZST nie zabraknie także na Baja Szczecinek. Zachęcamy do bliższego przyjrzenia się tej placówce – zobaczcie, co oferuje Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku.

 

Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku:

,,Naszych absolwentów poszukują pracodawcy”

 

Nauka w Zespole Szkół Technicznych to przede wszystkim okazja do zdobycia jednego
z deficytowych zawodów na rynku wg prognozy zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego (www.gov.pl/edukacja, styczeń2020). Zdobyte u nas umiejętności, takie jak prawo jazdy czy znajomość obsługi maszyn w praktyce, sprawiają, że niemal codziennie odwiedzają nas potencjalni pracodawcy w poszukiwaniu przyszłych  – dobrze wykwalifikowanych i solidnych – pracowników.

W tegorocznym naborze proponujemy aż osiem kierunków w pięcioletnim technikum oraz  dziesięć –w trzyletniej szkole branżowej I stopnia.

Co sprawia, że tegoroczni absolwenci szkół podstawowych powinni wybrać właśnie nas? Oto najważniejsze powody:

Centrum Innowacji i Praktyk przy warsztatach szkolnych– naprawdę robi imponujące wrażenie. Znajduje się w nim wszystko to, co jest potrzebne do kształcenia technicznego na najwyższym poziomie. Każda z pracowni jest wyposażona w urządzenia, z jakimi nasi absolwenci spotkają się w nowoczesnych zakładach. Warto zajrzeć do Centrum Edukacji Technicznej Hass, czyli pracowni obrabiarek sterownych numerycznie. Technik mechanik korzysta również z pracowni spawalniczej z robotem spawalniczym oraz urządzeniem do plazmowego cięcia metalu.

Uczniowie kierunków samochodowych korzystają z symulatora samochodu ciężarowego,  komory lakierniczej oraz sprzętu do diagnostyki i serwisu samochodowego.

Popularny – szczególnie wśród dziewcząt – jest kierunek technik technologii drewna. Uczniowie korzystają z maszyn do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych np. frezarki cnc.

Dysponujemy również nowoczesnym wyposażeniem kształcącym w branży budowlanej, elektronicznej, architektury krajobrazu i energii odnawialnej.

Nasza szkoła oferuje nie tylko bogaty wybór kierunków kształcenia, ale również zdobycie  dodatkowych kwalifikacji. W zależności od wybranego zawodu uczniowie otrzymują bezpłatny kurs prawa jazdy kategorii B,C+ E, kursy operatora wózka widłowego,  uprawnienia spawalnicze i elektroenergetyczne.

Ponadto uczniowie klas patronackich – firm KRONOSPAN I Silva – mogą liczyć na dofinansowanie pomocy dydaktycznych, szkoleń i wyjazdów edukacyjnych, a także na atrakcyjne stypendia.

 

Staże

Kolejną możliwością rozwijania umiejętności zawodowych są staże zagraniczne. Co roku kilkudziesięciu naszych uczniów wyjeżdża na dwutygodniowe, bezpłatne  staże zagraniczne do  Hiszpanii, Włoch, Niemiec czy Czech. Młodzież szlifuje tam swoje umiejętności zawodowe
i językowe oraz ma doskonałą okazję na poznanie kultury innych państw.

 

Działalność społeczna – wolontariat

W naszej szkole prężnie działa też wolontariat, który uczestniczy w wielu akcjach ogólnopolskich a także jest inicjatorem lokalnych przedsięwzięć: dwukrotnego przyjazdu krwiobusa oraz akcji ,,Dzień dawcy szpiku” .

Chcesz znać więcej szczegółów – zajrzyj na nasz facebookowy profil: wolontariat ZST Szczecinek.

 

A jak wykorzystujemy nasze urządzenia już dziś …..

Niezwykle przydatna okazała się – szczególnie ostatnio – drukarka 3D.

W dobie epidemii, przy użyciu tego urządzenia wykonujemy przyłbice dla personelu medycznego oraz wszystkich służb, które w ramach zarządzania kryzysowego zgłosiły takie zapotrzebowanie. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie.

 

Na koniec zacytujemy słowa tegorocznej absolwentki, która na nietypowym zakończeniu roku szkolnego stwierdziła, że po latach niczego nie będzie brakować jej bardziej, niż ,,przyjaznej atmosfery,  życzliwości i wsparcia całej kadry ZST”.