Szczecinek

Kulturalny Szczecinek zaprasza przez cały rok!

Wielkie koncerty plenerowe i klimatyczne koncerty klubowe, spektakle teatrów ulicznych, wernisaże wystaw sztuki, spotkania poetów z całej Polski, czy jeden z największych w Europie festiwali balonowych, to tylko niektóre wydarzenia, którymi żyła szczecinecka kultura w ostatnich latach.

Minione lata utwierdziły pozycję Szczecinka jako jednego z najważniejszych ośrodków na kulturalnej mapie Pomorza Zachodniego i Polski Północnej. Miasto odwiedzili z klubowymi koncertami tak znani wykonawcy, jak Kazik Staszewski z kwartetem „ProForma”, „T.Love”, „Hey”, „Feel”, czy „Luxtorpeda”. Nie zabrakło także atrakcji muzycznych dla miłośników koncertów plenerowych – kilkanaście tysięcy widzów bawiło się każdego roku podczas największego w Polsce festiwalu muzyki tanecznej: Polo TV Hit Festival. Wielotysięczną widownię zebrały też koncerty Lady Pank, Macieja Maleńczuka, czy Kamila Bednarka. Dużą popularnością cieszyły się również wakacyjne koncerty jazzowe na Mysiej Wyspie oraz zyskujący coraz większą renomę w Polsce i w Europie festiwal metalowy „MateriaFest”.

Prawdziwym świętem kultury alternatywnej okazały się kolejne edycje szczecineckiego Art Pikniku, podczas których widzowie mogli zobaczyć na scenie gwiazdy światowego formatu – Michała Urbaniaka, Tomasza Stańkę, Urszulę Dudziak, Leszka Możdżera czy Raya Wilsona, a teatromani gorąco oklaskiwali najlepsze polskie teatry uliczne.

Odrestaurowany Zamek zaprasza!

Warto dodać, że piknikowe imprezy odbywają się przed nowo odrestaurowanym Zamkiem Książąt Pomorskich. W tym historycznym, malowniczo położonym obiekcie mieści się Centrum Konferencyjne ZAMEK – ważne miejsce artystycznego życia Szczecinka, w którym organizowane są zarówno koncerty muzyki kameralnej, jak i wernisaże wystaw sztuki – swoje prace prezentował tu już między innymi słynny Edward Dwurnik.

Jedną z najbardziej widowiskowych imprez minionych sezonów jest też bez wątpienia organizowany cyklicznie Międzynarodowy Festiwal Balonowy, ściągający do miasta kilkadziesiąt załóg z całej Europy i uznawany za jedno z największych tego typu wydarzeń na Starym Kontynencie.

 

Miłośnicy turystyki militarnej natomiast licznie zjawiają się na wyjątkowo rozbudowanych inscenizacjach walk o tzw. Bunkier Trzesiecki, jeden z najlepiej zachowanych obiektów fortyfikacyjnych Wału Pomorskiego.

Tradycyjnie też Szczecinek pozostawał ważnym polskim ośrodkiem tańca towarzyskiego i współczesnego oraz poezji. A gdy dodamy jeszcze do tego międzynarodową rywalizację na jednym z największych w Europie wyciągów do nart wodnych na jeziorze Trzesiecko oraz inne liczne imprezy sportowe, to stanie się jasne, że w Szczecinku nie ma ani chwili na nudę i naprawdę warto tu przyjechać bez względu na porę roku.

Więcej informacji i kontakt:

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury
Ul. Wyszyńskiego 65, 78-400 Szczecinek
tel. 94 712 83 02;
e-mail: sapik@sapik.pl
www.sapik.pl

Centrum Informacji Turystycznej
Ul. Bohaterów Warszawy 6a, 78-400 Szczecinek
tel. 94 372 37 00;
e-mail: cit@sapik.pl
www.facebook.com/cit.szczecinek

Szczecinek Wędkarską Stolicą Polski

Savage Gear Trophy 2017 – jedne z najważniejszych i najbardziej prestiżowych zawodów wędkarskich w Polsce – zostaną rozegrane na naszych jeziorach w dniach 20-22 października 2017 roku.

Szczecineccy wędkarze mają dużo szczęścia, bo mieszkają w mieście, które nieprzypadkowo nazywane jest Wędkarską Stolicą Polski czy też Wędkarskim Eldorado. Jeziora leżące na terenie miasta, Wilczkowo i Trzesiecko, dzięki prowadzonemu od lat programowi rewitalizacji, są jednymi z najlepiej zarybianych w Polsce. Do tego należy jeszcze dodać liczne akweny leżące na terenie całego Powiatu Szczecineckiego, z jeziorem Wierzchowo na czele.

Savage Gear Trophy 2017 w Szczecinku!

O walorach naszych łowisk już w październiku będą też mogli się przekonać wędkarze z całego kraju, którzy zjadą do naszego miasta za sprawą prestiżowych zawodów Savage Gear Trophy 2017. Firmy, która stała się patronem tytularnym imprezy przedstawiać nie trzeba. Szturmem zdobyła światowe rynki wędkarskie. To pionierzy, których nowatorskie przynęty używane są na wszystkich kontynentach. Ich decyzja wyboru Szczecinka na gospodarza tak ważnych zawodów nie jest przypadkiem.

Rybne wody, dobrze rozbudowana infrastruktura i co najważniejsze, podejście władz samorządowych miasta i regionu do wędkarstwa sprawiły, że Savage Gear zdecydował się zorganizować swoją topową imprezę właśnie w naszym mieście. Warto w tym miejscu podkreślić duże zaangażowanie w przygotowanie zawodów SAPiK-u, OSiR-u, SzLOT-u oraz innych miejscowych firm i instytucji.

Już za nieco ponad miesiąc, w dniach 20-22 października, do Szczecinka zjedzie około 200 najlepszych wędkarzy z całej Polski, aby na wodach Trzesiecka i Wierzchowa rywalizować w zawodach Savage Gear Trophy 2017. Wielkim magnesem przyciągającym uczestników są również bardzo atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.

Poza nimi, kolejnymi czynnikami, które wpływają na prestiż szczecineckiej imprezy są spotkania z czołowymi wędkarzami naszego kraju, dziennikarzami, twórcami programów telewizyjnych, a także pokazy nowości przygotowane i prowadzone przez testerów marki Savage Gear. Patronat medialny nad imprezą objęła redakcja miesięcznika „Wędkarski Świat”, jednego z najważniejszych polskich czasopism wędkarskich.

Mamy nadzieję, że uczestnicy rywalizacji z przyjemnością wracać będą do Szczecinka, nie tylko na kolejne edycje zawodów, ale także w innych okresach, z rodzinami, bo nie jest tajemnicą, że przyjemnie można spędzać u nas czas przez cały rok, niekoniecznie z wędką w ręku.