Szczecinek

Kulturalny Szczecinek zaprasza przez cały rok!

Wielkie koncerty plenerowe i klimatyczne koncerty klubowe, spektakle teatrów ulicznych, wernisaże wystaw sztuki, spotkania poetów z całej Polski, czy jeden z największych w Europie festiwali balonowych, to tylko niektóre wydarzenia, którymi żyła szczecinecka kultura w ostatnich latach.

Minione lata utwierdziły pozycję Szczecinka jako jednego z najważniejszych ośrodków na kulturalnej mapie Pomorza Zachodniego i Polski Północnej. Miasto odwiedzili z klubowymi koncertami tak znani wykonawcy, jak Kazik Staszewski z kwartetem „ProForma”, „T.Love”, „Hey”, „Feel”, czy „Luxtorpeda”. Nie zabrakło także atrakcji muzycznych dla miłośników koncertów plenerowych – kilkanaście tysięcy widzów bawiło się każdego roku podczas największego w Polsce festiwalu muzyki tanecznej: Polo TV Hit Festival. Wielotysięczną widownię zebrały też koncerty Lady Pank, Macieja Maleńczuka, czy Kamila Bednarka. Dużą popularnością cieszyły się również wakacyjne koncerty jazzowe na Mysiej Wyspie oraz zyskujący coraz większą renomę w Polsce i w Europie festiwal metalowy „MateriaFest”.

Prawdziwym świętem kultury alternatywnej okazały się kolejne edycje szczecineckiego Art Pikniku, podczas których widzowie mogli zobaczyć na scenie gwiazdy światowego formatu – Michała Urbaniaka, Tomasza Stańkę, Urszulę Dudziak, Leszka Możdżera czy Raya Wilsona, a teatromani gorąco oklaskiwali najlepsze polskie teatry uliczne.

Odrestaurowany Zamek zaprasza!

Warto dodać, że piknikowe imprezy odbywają się przed nowo odrestaurowanym Zamkiem Książąt Pomorskich. W tym historycznym, malowniczo położonym obiekcie mieści się Centrum Konferencyjne ZAMEK – ważne miejsce artystycznego życia Szczecinka, w którym organizowane są zarówno koncerty muzyki kameralnej, jak i wernisaże wystaw sztuki – swoje prace prezentował tu już między innymi słynny Edward Dwurnik.

Jedną z najbardziej widowiskowych imprez minionych sezonów jest też bez wątpienia organizowany cyklicznie Międzynarodowy Festiwal Balonowy, ściągający do miasta kilkadziesiąt załóg z całej Europy i uznawany za jedno z największych tego typu wydarzeń na Starym Kontynencie.

Miłośnicy turystyki militarnej natomiast licznie zjawiają się na wyjątkowo rozbudowanych inscenizacjach walk o tzw. Bunkier Trzesiecki, jeden z najlepiej zachowanych obiektów fortyfikacyjnych Wału Pomorskiego.

Tradycyjnie też Szczecinek pozostawał ważnym polskim ośrodkiem tańca towarzyskiego i współczesnego oraz poezji. A gdy dodamy jeszcze do tego międzynarodową rywalizację na jednym z największych w Europie wyciągów do nart wodnych na jeziorze Trzesiecko oraz inne liczne imprezy sportowe, to stanie się jasne, że w Szczecinku nie ma ani chwili na nudę i naprawdę warto tu przyjechać bez względu na porę roku.

Więcej informacji i kontakt:

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury
Ul. Wyszyńskiego 65, 78-400 Szczecinek
tel. 94 712 83 02;
e-mail: sapik@sapik.pl
www.sapik.pl

Centrum Informacji Turystycznej
Ul. Bohaterów Warszawy 6a, 78-400 Szczecinek
tel. 94 372 37 00;
e-mail: cit@sapik.pl
www.facebook.com/cit.szczecinek